Popular
R-PET R-ABS LED Light 5in1 cable Colour
16695
Description
Discover our popular LED charging cable with ESTS certification now in more colors. The cable has both USB-A and Type-C connectors, making it perfect for most phones. Your logo is illuminated with LED light, making the cable both practical and stylish. It is available in 5 different colors and has the same function as our appreciated R-PET R-ABS LED cable, the only difference is that you now have more choices for the color of your cable. A smart and trendy choice for both function and design.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 8544429090 |
| Color: | Black/Red, Black/Black, Black/Blue, Black/White, White/Silver |
| Print Surface: | Cable: Ø20mm Box: 60x25mm |
| Logo: | Cable: Engraved Box: Debossed |
| Material: | R-PET, R-ABS |
| Capacity: | 5V/2.4A |
| Weight: | 35g |
| Dimensions: | Kabel: 35x1200mm. Box: 45x210mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |
16695_R-PET R-ABS LED Light 5in1 cable colour_PICS






















