5in1 Flow Fast charge PD 3A
16649
Description
Exclusive masterpiece! Our patented 5in1 LED charging cable with metal plugs in matching colours and 100 cm long. High end metal and superfast 3A charging speed with USB / Type-C combination connector for iPhone Lightning, micro USB and Type-C. Cable shows the current when you charge your mobile. When the mobile is fully charged, the cable shuts itself off to save power and to avoid overcharging. The cable has Type-C fast charging and PD up to 7 Watt compatible with 3A output.
| Order from: | 100pcs |
| Tariff/stat no: | 8544429090 |
| Color: | Green only. |
| Print Surface: | 18x9mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Aluminium |
| Capacity: | 3A Fast Charge |
| Weight: | 31g |
| Dimensions: | 1000mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |







