Popular
Car Coaster
17100
Description
Absorbent textile coasters specifically designed for car cup holders. These high-quality coasters protect against spills and have superior absorption capability. Perfect for your personal car or even for the company car. With these coasters, you can avoid mess and spills, keeping your car’s cup holders fresh for your next trip. Full-color printing included. These coasters come packaged in pairs in a stylish paper packaging and are ready to use right away. Additionally, the coasters are machine washable at 30°C.
1 package = 2 Car Coasters
| Order from: | 50pkg |
| Tariff/stat no: | 4016999790 |
| Color: | Off-white fabric, natural rubber bottom |
| Print Surface: | 65mm ø |
| Logo: | Adapted |
| Material: | Natural rubber, special leathaire microfiber |
| Weight: | 5g |
| Dimensions: | 65mm ø |
| Certificate: | Reach |






















