Solar Powerbank 10.000mAh
14600
Description
A reliable powerbank with a powerful battery and a durable casing. The 10.000mAh battery can charge most devices multiple times, and the solar panel furthers the duration you can go without needing a power outlet. The casing is water-, dust- and shock proof which makes it a perfect powerbank for the outdoors and physical activities as well as at work. The Solar Powerbank 10.000mAh also consist of a compass, flashlight and carbine hook.
The standard colors for this product are black/orange and black/black. Other colors may be available upon request.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 8507600065 |
| Color: | Black/Orange, Black/Black |
| Print Surface: | 42x26mm |
| Logo: | Screen |
| Material: | ABS, Silicone |
| Capacity: | 10.000mAh |
| Weight: | 185g |
| Dimensions: | 140x77x22mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |
14600_Solar powerbank 10.000mAh_PIC
14600_Solar Powerbank 10000mAh_SIM











