Popular
Adapter USB-A to Type-C
13646
Description
Adapter with USB-A on one side and Type-C on the other. Perfect for devices that only have a Type-C port when what you need to connect only has a USB-A connector. Simply plug in your USB-A cable/connector, and then connect the Type-C end to your device. Easy to carry and ensures you always have the ability to connect to devices that require a Type-C port.
| Order from: | 100pcs |
| Tariff/stat no: | 8541900000 |
| Color: | Black |
| Print Surface: | 16x10mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Metal |
| Weight: | 3,8g |
| Dimensions: | 26×14,6x7mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |







