Popular
Twist USB
10019
Description
Twist, the world’s favorite and best-selling USB model! With a simple TWIST the USB memory is ready to be inserted into your computer. In addition, metal clip and rubber parts can be obtained in any PMS color upon quotation (MOQ 500pcs).
| Order from: | 100 pcs |
| Tariff/stat no: | 8523511000 |
| Color: | Silver,red, blue,white, black, green |
| Print Surface: | 25x14mm |
| Logo: | Screen, Fullcolour imprint, Laserengraving |
| Material: | Polycarbonate, Aluminium |
| Capacity | 1GB – 64GB |
| Weight: | 15g |
| Dimensions: | 57x19x10mm |
| Version: | USB 2.0 |
| Certificate | CE, Rohs, EMC |










