R-ABS LED PD Powerbank 10.000mAh
16069
Description
Discover this powerful power bank with a 10,000mAh battery, designed to keep your devices charged while you embark on your adventures. The power bank is equipped with PD fast charging, providing quick and efficient charging for your devices. Customize the power bank with an illuminated LED corporate logo or full-color printing. It is made from recycled plastic, making it more environmentally friendly.
All of our chargers come with protection against overcharging, short circuits, and overvoltage, ensuring the safety of both the charger and the device being charged.
| Order from: | 100pc |
| Tariff/stat no: | 8507600065 |
| Color: | Black |
| Print Surface: | Imprint: 60x125mm, LED: 40x80mm |
| Logo: | Engraved, Fullcolour imprint |
| Material: | R-ABS recycled plastic |
| Capacity: | 10.000mAh |
| Weight: | 220g |
| Dimensions: | 142x74x18mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |









