Thermometer BBQ PRO Wireless
Clever BBQ thermometer that helps you achieve perfection without having to monitor the grill! Set the final temperature via the app and let the thermometer do the rest. Over 10 meters range. When the meat is ready, you will receive a message via the app where you can also receive updates during cooking. The wireless thermometer works great on the grill or in the oven, connect it easily with Bluetooth. Store the thermometer in the smart case which is also the charging station for your thermometer. No extra batteries needed, everything is built in for easy use over and over again!
| Order from: | 100 pcs |
| Tariff/stat no: | 9025190090 |
| Color: | Black/silver |
| Print Surface: | 40×11 mm |
| Logo: | Laser engraving on case |
| Material: | Plastic/304 Stainless/wood |
| Weight: | 104g |
| Dimensions: | 172x32x20mm (case) |
| Version: | Bluetooth |
| Certificate | Rohs, Emc |
16030_Thermometer Smart BBQ Wireless PRO_Pic
16030_Thermometer BBQ PRO Wireless_SIM
16030_Thermometer Smart Wireless BBQ PRO_Manual
16030_Thermometer Smart Wireless BBQ PRO_Info
16030 Declaration of Conformity


















