PD 18W Powerbank 10.000mAh
13702
Description
This powerbank is more equipped than most powerbanks as this supports fast charging so-called PD charging.
The size is so compact that it easily fits in your trouser pocket without sacrificing power.
The powerbank is a full 10,000mAh but an extremely compact size.
PD charging is for when you need to charge quickly, charge with a Type C cord for maximum power in the shortest possible time.
In addition to the standard USB socket, this Powerbank also has a Type C charged output. If you charge your phone with a Type C cord through the Type C output, you can charge your phone twice as fast using the USB socket.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 8507600065 |
| Color: | Black, White |
| Print Surface: | 60x35mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | ABS |
| Capacity: | 10.000mAh |
| Weight: | 176g |
| Dimensions: | 80x59x25mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |












