Laptop Stand Alu
14130
Description
Ergonomic Laptop stand for the office / home office.
By raising and angling the computer to a more ergonomic working position you not only help your shoulders and elbows to be in a ergonomic correct position. The computer also gets better air circulation and cools down more efficiently, which gives longer battery life.
Adjustable angle in 6 steps, made of durable aluminum and has anti-slip surfaces for extra stability.
Portable, folds easily to a compact size and fits in the computer bag. A microfiber storage bag is included.
| Order from: | 100pcs |
| Tariff/stat no: | 76169990 |
| Color: | Silver |
| Print Surface: | 12x8mm, 7x40mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Aluminium |
| Weight: | 272g |
| Dimensions: | 240x44x166mm |
| Certificate: | Reach |



















