Popular
5in1 Textile cable
13657
Description
The 120cm long cable has an outer casing of woven textiles and aluminum contacts. The cable supports 3A which gives a faster charge of your device. Equipped with cable break protection for better durability. Connects to Lightning, Micro-USB and Type C, connect the cable to the wall charger or car charger for charging. Available in several bright colors. The contact is with both USB-A and Type C
| Order from: | 100pcs |
| Tariff/stat no: | 8544429090 |
| Color: | Black, Silver, Blue, Orange, Red |
| Print Surface: | 26x7mm / 10,5x11mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Aluminium, Nylon, TPE |
| Capacity: | 5V/2A |
| Weight: | 47g |
| Dimensions: | 1200mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |



















