LifeTag Dual + Keyring
Finally, a tag that works with both Apple Find My & Google Find Hub. Now included a nice and exclusive tag holder made from PU leather.
Easily pair your Lifetag Dual with your Apple/Google Find Hub to find items like keys, wallets, backpacks and more with pinpoint accuracy.
Reliable real-time tracking
Stay connected to your most important things with real-time location updates. Whether it’s across the room or across town, Lifetag Dual makes sure you never lose track.
Compact and durable design
Thin, lightweight and built to withstand daily use, Lifetag Dual is the perfect travel companion for your most valuable items.Lifetag is also IP65 waterproof
Get instant notifications when your tagged item is left behind or found nearby.
Lifetag Dual is the first ever Apple & Google Find Hub licensed tracker and works seamlessly with both iOS and Android for a truly universal tracking experience.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 8531807000 |
| Color: | Black or White and black holder |
| Print Surface: | 18mm |
| Logo: | Screen |
| Material: | PC, ABS |
| Capacity: | Battery: 210mAh CR 2032 |
| Weight: | 43g |
| Dimensions: | 38,5x9mm Box: 72x100x16mm |
| Certificate: | Rohs,EMC, CE,Reach |














