Popular
Sydney USB 3.0
11406
Description
Elegant USB flash drive crafted from metal, designed to not only provide an extra touch of exclusivity but also exude a premium appearance. Featuring 3.0 speed downloads, with a USB-A connector on one side and the modern Type-C connector on the other. A simple twist function allows for effortless switching between the two different connectors. Available in either 16GB or 32GB capacities, with the option for logo engraving on the USB drive.
| Order from: | 50 pcs |
| Tariff/stat no: | 8523511000 |
| Color: | Metal |
| Print Surface: | 34x13mm |
| Logo: | Engraving |
| Material: | Metal |
| Capacity | 16GB – 32GBGB |
| Weight: | 22g |
| Dimensions: | 67x15x8,5mm |
| Version: | USB 3.0 |
| Certificate | CE, Rohs, EMC |










