Popular
R-PET Mousepad Gaming
13656
Description
Mousepad Gaming: 350x300x3mm
A comfortable mousepad in flexible, high-quality fabric that helps you take your gaming to the next level. Bottom in black non-slip FSC certified natural rubber with maximum contact surface to the substrate. With sewn edges for high quality feel. The mouse pad is optimized for both laser sensors and optical sensors and works equally well, whether you use high or low sensitivity on your computer mouse. Created by gamers for gamers.
We use FSC sublimation heat transfer paper and the ink is waterbased and OEKO-TEX Certified. Produced in-house in Malmö.
Under 50pcs ask for quote.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 4016999790 |
| Color: | Off-White fabric, FSC natural rubber |
| Print Surface: | 350x300mm |
| Logo: | CMYK Fullcolour imprint |
| Material: | FSC Natural rubber / textile |
| Weight: | 180g |
| Dimensions: | 350x300x3mm |
| Certificate: | Reach |
13656_Mousepad Gaming 350x300_PIC
00000 Mousepad Gaming_350x300_MATTA
00000 Mousepad Gaming_350x300mm_SIM











