Popular
Coaster Textile
17105
Description
Absorbent textile coasters in two different shapes with superior absorption capability. Protect your tables from spills and unsightly marks left by glasses. Full-color printing included. Perfect for the office, meeting room, or even for everyday use at home or during festive occasions. These coasters come packaged 4pcs in a stylish paper packaging. Additionally, the coasters are machine washable at 30°C
1package = 4 Textile Coasters
| Order from: | 50pkg |
| Tariff/stat no: | 4016999790 |
| Color: | Off-white fabric, natural rubber |
| Print Surface: | 10x10cm or 10cm ø |
| Logo: | Adapted |
| Material: | Natural rubber, special leathaire microfiber |
| Weight: | 7g |
| Dimensions: | Square: 10x10cm or Round: 10cm ø |
| Certificate: | Reach |


















