Blue on Silent
536-00.001
Description
Wireless headphones with active noise cancellation (ANC) are some of the most sought-after headphones on the market today. With a 4.2 wireless system and an ANC of 88dB, these headphones can provide an immersive audio experience without any disruptions from surrounding noise. With noise reduction capabilities of 15-20dB, the user can focus on their music or conversation, regardless of their location. The built-in 60mAh lithium battery enables wireless usage for approximately 4-5 hours. These headphones are also comfortable to wear for extended periods, making them perfect for travel or for listening to music at work.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 85176200 000 |
| Color: | Black |
| Print Surface: | 35x45mm |
| Logo: | Screen |
| Material: | ABS |
| Weight: | 180g |
| Dimensions: | 211x165x77mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |











