Popular
3in1 Lanyard cable
13616
Description
Finally a useful and stylish logoband with unique 3in1 charge cable. Works for both iPhone and devices with Micro USB and now also Type C, all built in a very clever solution. A perfect and affordable product for the fair or as a giveaway. With digital printing, the band can be colored and printed in any color on the inside and the outside. Also possible to print on the plastic cap. Practical hook for eg nameplate or entrance card included. Forget the traditional logobands that often end up in the trash. Your logobands provide a guaranteed added value for the receiver.
| Order from: | 100pcs |
| Tariff/stat no: | 8544429090 |
| Color: | White lanyard, White/Black Plastic cap |
| Print Surface: | 500x10mm |
| Logo: | Transfer |
| Material: | Textile, ABS |
| Capacity: | 5V/2A |
| Weight: | 28g |
| Dimensions: | 524x19x15mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |
3in1 Lanyard security lock_13616_Pic
3in1 Lanyard cable_security lock_13616_SIM_Black












