New
SmartPark
16400
Description
Digital parking disc – smart and approved A sleek digital parking disc with official KBA approval and E1 certification, approved for use in vehicles. The parking disc automatically registers your arrival time and displays it clearly on the large, easy-to-read screen – accurate and reliable.
With smart features such as night mode and automaticly summer/winter time settings. As well as you can fix the starting time of your parking by usins the settings 0-15-30min it combines ease of use with modern technology. From the inner display you see all needed information so you dont miss anything about time or battery status A discreet and elegant solution that makes parking both easier and more secure. 1 year battery lifetime.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 9106900000 |
| Color: | Black/Black |
| Print Surface: | 70x10mm |
| Logo: | Digital print |
| Material: | ABS |
| Certificate: | E1 certificate |
| Weight: | 150g |
| Dimensions: | 102x79x24mm |
| Certificate: | EMC, Rohs, CE |















