Popular
GenerationRefillProCeramic L
340-00.002
Description
This thermos bottle is perfect for your outdoor excursions as well as for everyday use. It is made from 35% recycled stainless steel that meets RCS standards. The bottle features a ceramic interior lining, which ensures that no flavors or air transfer occur, keeping your drink fresh. Equipped with a leak-proof screw lid, there is no need to worry about spills, and it also maintains the temperature of your beverage. The thermos bottle has a capacity of 500ml and keeps your cold or hot drinks at the right temperature. It is recommended to wash this thermos bottle beforehand.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 96170000 000 |
| Color: | White / Silver |
| Print Surface: | 40x40mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Recycled stainless steel, Ceramic |
| Capacity: | 500ml |
| Weight: | 308g |
| Dimensions: | 69x69x258mm |
| Certificate: | Rohs, EMC |








