DuPont™ Tyvek® Card Holder Magnet
14755
Description
Mobile wallet made from DuPont™ Tyvek® with integrated magnets – a sleek and functional design that keeps your cards close at hand. The wallet is made of DuPont™ Tyvek®, a 100% recyclable material. Thanks to the built-in strong magnets, it easily attaches to the back of your phone without leaving any sticky residue or adhesive marks. The dark blue color gives it a timeless look that suits all users
Made from genuine DuPont™ Tyvek® material (supplier certified)
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 4202310090 |
| Color: | Blue |
| Print Surface: | 40x60mm |
| Logo: | UV print |
| Material: | DuPont paper |
| Weight: | 32g |
| Dimensions: | 95x65x10mm |
| Certificate: | Reach |












