Popular
Adapter Lightning to Type-C
13648
Description
Don’t discard your old Lightning cables! With our Lightning to Type-C adapter, you can easily continue using your Lightning cables even if your device requires a Type-C connection. Its compact size makes it easy to carry with you. This adapter ensures you always have the ability to charge your mobile phone or any device that requires a Type-C port. The adapter is also suitable for data transfer, but you need to have a charging cable that also is suitable for data transfer.
| Order from: | 100pcs |
| Tariff/stat no: | 8471800000 |
| Color: | Black, Silver, Dark Grey, Pink. Gold |
| Print Surface: | 22x9mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Aluminium |
| Capacity: | 2A |
| Weight: | 3g |
| Dimensions: | 30x10x5mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |











