Outdoor buddy Mini
621-00.001
Description
This small lantern is specifically designed for camping and outdoor activities. With its 160 lumen, low energy consumption and innovative pop-up ignition mechanism, it is a reliable companion during dark evenings. The COB technology provides a strong and even illumination that lights up the surroundings. Whether you are on a camping adventure or enjoying an evening in the garden, this lantern provides a cozy and secure lighting solution. 3 AAA batteries.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 85131000 000 |
| Color: | Black |
| Print Surface: | 30x25mm |
| Logo: | Screen |
| Material: | ABS |
| Weight: | 151g |
| Dimensions: | 95x68mm |
| Certificate: | Rohs,EMC |








