Popular
LED MegaBeam Light Mini Square ReCharge
600-00.001
Description
Innovative rechargeable 500mAh, aluminum “key fob” worklight with super bright 500 lumen COB light. 3 light modes 100%, 70% and strobe light. Environmentally friendly without disposable batteries, but rechargeable with a lithium polymer battery – multi-use: home working, breakdown, sport, household, everyday life thanks to a wide range of attachment options using a carbine on a key ring/bag or using a magnet or using the integrated setup mechanism or using a 6 mm thread on a tripod/selfie stick. Cap lifter is also on board. 2 light modes + flashing, COB 500 lumens light duration 3.0h at 100%.
| Order from: | 50 pcs |
| Tariff/stat no: | 85131000000 |
| Color: | Black |
| Print Surface: | 30x8mm |
| Logo: | Engraving |
| Material: | Plastic/Aluminium |
| Capacity: | 500mAh |
| Weight: | 43g |
| Dimensions: | 46x60x20mm |
| Certificate: | Rohs,EMC |











