Pen Holder “FutureChargeDeskHub
7358-00.001
Description
This sleek pen holder is a multifunctional device combining a pen holder, wireless charging, and hub, crafted from recycled aluminum. Keep your pens organized while charging your phone without the hassle of multiple cables. The charging pad has a 5-watt output, keeping your phone powered throughout the workday. The hub features two USB-A ports and two Type-C ports.
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 85044095 900 |
| Color: | Black |
| Print Surface: | 52x35mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Recycled aluminium, ABS |
| Capacity: | 5W |
| Weight: | 193g |
| Dimensions: | 108x85x85mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |










