New
MagMetal wireless Powerbank 5000mAh
17053
Description
A slim and stylish aluminum wireless magnetic power bank, created to balance performance, elegance and everyday convenience – at a very attractive price. With 20W PD fast charging and 15W wireless charging, it charges your devices quickly and smoothly, whether you are at home, at work or on the go.
The elegant aluminum finish gives a clean and modern expression, the back allows for discreet and exclusive branding. MagMetal has advanced protections against overcharging, overcurrent and short circuiting ensuring safe and reliable charging – a natural everyday companion that you can rely on, day after day.
Slim. Stylish. Powerful.
A power bank for those who value both design and performance
| Order from: | 50 pcs |
| Tariff/stat no: | 8507600090 |
| Standard color: | Black, Grey |
| Print surface: | Standard:40×30 Large:90x50mm |
| Logo: | Fullcolor imprint |
| Material: | Back: Aluminium, Front: Tempered glass |
| Capacity: | 5000mAh, PD 20W / Wireless 15W |
| Weight: | 120g |
| Dimensions: | 103x66x8,9mm |
| Certificate: | CE, RoHS, EMC |













