OneTag Dual Exclusive
Experience the unparalleled convenience of OneTag Dual Exclusive – your new friend for keeping track of valuables!
Specially designed to work on both Apple and Android’s global networks through the Find my/Find hub feature.
OneTag Dual Exclusive makes it easier than ever to track your items. With a secure Bluetooth signal, OneTag Dual Exclusive effectively tracks your valuables, with the smart built in magnet function you can stick the OneTag where ever you want so you can always keep an eye on things like your wallet or keys.
If you happen to lose something, you can quickly get help by playing a sound on OneTag Dual Exclusive, or ask your voice assistant to locate it. The sleek and stylish design makes OneTag Dual Exclusive both functional and aesthetically pleasing, making it a perfect fit for your everyday life.
Security and your privacy are also in focus – should an unknown OneTag Dual Exclusive end up among your belongings, you will receive an alert, and if it remains unfound, a sound will be played to help you locate it.
You don’t have to worry about unwanted tracking; the alerts are only activated when a OneTag Dual Exclusive is separated from its rightful owner. With OneTag Dual Exclusive you get a smart and effective solution to organize your life and keep track of your important items. Enjoy the peace of mind of always knowing where your belongings are, and make your everyday life a little easier!
Keep everything you value in order with OneTag Dual Exclusive – the reliable partner for a more carefree life. IP67 water resistant (Includes one CR2032 battery per OneTag Dual Exclusive)
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 8531807000 |
| Color: | Black or White |
| Print Surface: | 19,7×19,7 mm |
| Logo: | Engraved |
| Material: | Metal, Aluminium, ABS |
| Capacity: | Battery: 210mAh |
| Weight: | 76g |
| Dimensions: | 85x40x9mm |
| Certificate: | Rohs, EMC |














