Mousepad ECO Stone paper
16230
Description
The environmentally friendly mousepad is made of sustainable stone paper material. While some other paper products require significant amounts of energy and water for production, stone paper only requires a fraction of these resources. By using this mousepad, you contribute to reducing your environmental impact while still enjoying a high-quality product. The stone paper mousepad is an excellent choice for both you and the environment.
| Order from: | 100pcs |
| Tariff/stat no: | 39269097 |
| Color: | Fullcolour imprint |
| Print Surface: | 240x200mm |
| Logo: | Fullcolour imprint |
| Material: | Stone paper / craft paper |
| Weight: | 10g |
| Dimensions: | 240x200x0,5mm |
| Certificate: | Reach |








