Popular
R-PET R-ABS LED Light 5in1 cable
16680
Description
Extended version of our popular ESTS certified LED charging cable 5in1, now 120 cm long. A smart charging cable that light up your logo in the form of LED light. With the new 5in1 connector it is now possible to charge from Type C to Type C. Charging connectors suitable for iPhone, Samsung and Type C included!
| Order from: | 50pcs |
| Tariff/stat no: | 8544429090 |
| Color: | Black/Silver |
| Print Surface: | Cable: Ø20mm Box: 60x25mm |
| Logo: | Cable: Engraved. Box: Debossed |
| Material: | R-PET, R-ABS |
| Capacity: | 5V/2.4A, 20W |
| Weight: | 75g |
| Dimensions: | 35x1200mm. Box: 45x210mm |
| Certificate: | CE, Rohs, EMC |
16680_R-PET R-ABS LED Light 5in1 cable_PICS
16680_R-PET R-ABS LED Light 5in1 Cable_ARTW



























